Hybridní střídač SolaX X1-IES-3.7K 3,7 kW
Kód: 1759613Související produkty
Detailní popis produktu
Jednofázový hybridní střídač SolaX X1-IES-3.7K
SolaX X1-IES-3.7K představuje moderní řídicí jednotku a střídač modulárního all-in-one bateriového systému X1-IES. Poskytuje jmenovitý střídavý výkon 3,68 kW, dva nezávislé MPPT vstupy pro flexibilní zapojení fotovoltaických panelů a spolehlivou záložní funkci EPS se spínacím časem do 10 ms.
- Jmenovitý výstupní výkon 3,68 kW a podpora až 200% předimenzování FV pole
- Rychlý záložní režim EPS s přepnutím do 10 ms a 200% přetížením na 10 s
- Vysoká odolnost díky pasivnímu chlazení a krytí IP66

Základ domácího úložiště energie v elegantním provedení
Hybridní střídač SolaX řady X1-IES je navržen pro přímou integraci s bateriovými moduly TP-HS50E a řídicí jednotkou BMS. Umožňuje sestavit kompaktní rezidenční úložiště s minimem viditelné kabeláže. Díky nízkému startovacímu napětí 50 V a širokému rozsahu MPPT od 40 V začíná vyrábět energii brzy ráno a pracuje i při slabém osvětlení.
Hlavní výhody
Střídač zvládá nabíjecí a vybíjecí proud baterie až 50 A v napěťovém rozsahu 80 až 480 V, což zajišťuje bleskové ukládání přebytků z fotovoltaiky i okamžité pokrytí špičkové spotřeby.
V případě výpadku distribuční sítě přejde výstup EPS na ostrovní provoz za méně než 10 ms, takže citlivé domácí spotřebiče a elektronika zůstanou nepřetržitě v chodu.
Dva nezávislé MPPT vstupy si bez omezení poradí s moderními velkoformátovými FV panely s vysokým proudovým zatížením až 20 A na větev.
Zařízení je standardně vybaveno integrovanými svodiči přepětí typu II na stejnosměrné i střídavé straně a dosahuje stupně krytí IP66 pro instalaci ve vnitřním i venkovním prostředí.
Technické vlastnosti
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Druh | hybridní |
| Počet fází | 1 |
| Jmenovitý výstupní výkon (W) | 3680 |
| Max. AC výstupní výkon (W) | 3680 |
| Max. AC výstupní proud (A) | 16.0 |
| Max. DC vstupní výkon (W) | 7400 |
| Max. DC vstupní napětí (V) | 600 |
| Rozsah MPP napětí (V) | 40-560 |
| Počet MPP trackerů | 2 |
| Počet stringů na MPPT | 1 |
| Max. DC vstupní proud na MPPT (A) | 20 |
| Max. účinnost (%) | 97.6 |
| Evropská účinnost (%) | 97.0 |
| Asymetrická dodávka | ano |
| Typ baterie | Li-ion (LFP) |
| Napěťový rozsah baterie (V) | 80-480 |
| Záložní výstup EPS / backup | 3680 VA |
| Komunikační rozhraní | RS485, Pocket-X, CAN, DO, DI |
| Ochrany (AFCI, přepěťová ochrana) | DC typ II, AC typ II |
| Třída krytí | IP66 |
| Chlazení | přirozené (pasivní) |
| Provozní teplota (°C) | -35 až +60 |
| Šířka (mm) | 717 |
| Hloubka (mm) | 210 |
| Výška (mm) | 350 |
| Váha (kg) | 26.2 |
| Záruka | 5 let |
Kde se produkt používá
Vhodné pro novostavby i rekonstrukce s jednofázovou přípojkou, kde je kladen důraz na maximální využití vlastní vyrobené elektřiny.
Díky EPS výstupu slouží jako spolehlivý záložní zdroj pro vyhrazené okruhy při výpadku distribuční sítě.
Dva nezávislé MPPT trackery umožňují rozdělit panely na dvě různé střešní plochy nebo orientace (např. východ-západ).
S čím je kompatibilní
- Bateriový systém SolaX IES Určeno pro přímé propojení s řídicí jednotkou SolaX TBMS-MCS0800E a akumulátory TP-HS50E v modulárním all-in-one uspořádání.
- Fotovoltaické panely Kompatibilní s běžnými i moderními vysokoútlumovými panely s pracovním proudem do 20 A na jeden MPPT tracker.
Doporučené příslušenství

Nezbytná řídicí jednotka baterie určená pro skládané modulární sestavy řady IES.

Propojovací rozvodný box vyžadovaný při zapojení bateriových modulů TP-HS50E do dvou samostatných sloupců.

Komunikační modul pro inteligentní propojení a spínání tepelných čerpadel dle přebytků z FVE.
Časté dotazy
Shrnutí
SolaX X1-IES-3.7K je výkonný a kompaktní jednofázový hybridní střídač, který vyniká spolehlivou EPS zálohou, tichým pasivním chlazením a bezproblémovou integrací do modulárních bateriových věží SolaX IES.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Střídače a regulátory |
|---|---|
| ? Typ střídače: | hybridní |
| ? Počet fází: | jednofázové |
| Max. účinnost měniče: | 97.0% |
| Asymetrická dodávka: | ano |
| Počet DC připojení: | 2 |
| ? Počet MPP trackerů: | 2 |
| Rozsah MPP napětí [V]: | 50-560 |
| Jmenovitý AC výstupní výkon [W]: | 3700 |
| Max. AC výstupní výkon [W]: | 3700 |
| Max. DC vstupní proud [A]: | 14.4 |
| Max. DC vstupní výkon [W]: | 7400 |
| Max. DC vstupní napětí [V]: | 1000 |
| ? Topologie: | beztransformátorová |
| Záruka výrobce: | 5 let |
| ? Soulad s PPDS: | ANO |
| Třída krytí [IP]: | IP66 |
| Šířka [mm]: | 717 |
| Výška [mm]: | 350 |
| Hloubka [mm]: | 210 |
| Váha [kg]: | 26.2 |
| Záruka výrobce (funkčnost): | 5 let |
| AC jmenovitý výkon (kW): | 3.68 |
| AC přepěťová ochrana: | typ 2 |
| Počet nezávislých MPPT (ks): | 2 |
| Odpojovač při detekci oblouku: | ne |
| Připojení baterie: | AC/DC |
| DC přepěťová ochrana: | typ 2 |
| Displej: | s displejem |
| Celkový počet napájených fází: | 1 |
| Evropská účinnost (%): | 97.00 |
| Stupeň krytí: | IP66 |
| Max. počet vstupních stringů: | 2 |
| Nabíjecí napětí (V): | 480 |
| Nabíjecí proud (A): | 32.00 |
| Max. AC výkon (kVA): | 3.68 |
| Max. výstupní proud (A): | 16.00 |
| Max. výkon DC generátoru (kWp): | 7.40 |
| Max. vstupní napětí DC (V): | 600.00 |
| Max. celkový vstupní proud DC (A): | 40.00 |
| Max. vstupní proud na MPPT (A): | 20 |
| Max. celkový zkratový proud (A): | 60.00 |
| Max. zkratový proud na MPPT (A): | 30 |
| Max. vstupní napětí MPPT (V): | 560.00 |
| Max. účinnost (%): | 97.60 |
| Min. vstupní napětí (V): | 360 |
| Min. vstupní napětí MPPT (V): | 40.00 |
| Min. provozní teplota okolí (°C): | -35 |
| Rozhraní 1: | RS485 |
| Startovací vstupní napětí (V): | 50 |
| Topologie: | beztransformátorová |
| Výrobce: | SolaX Power |
| Název produktu výrobce: | X1-IES-3.7K |
| Země původu pro Intrastat: | Čína |
| Číslo produktu pro Intrastat (HS-kód): | 85044086 |
| Délka vč. obalu (cm): | 34.20 |
| Šířka vč. obalu (cm): | 79.20 |
| Výška vč. obalu (cm): | 59.10 |
| Váha vč. obalu (kg): | 32.300 |
| Počet kusů na paletě: | 12 |
| Počet palet v kontejneru: | 24 |
| Počet kusů v kontejneru: | 288 |
| Obalový materiál: | karton |
| Délka (mm): | 210.00 |
| Šířka (mm): | 717.00 |
| Výška (mm): | 350.00 |
| Hmotnost (kg): | 26.200 |
| Poskytovatel záruky: | SolaX Power |
| Váha [kg]: | 26.2 |
| Hloubka [mm]: | 210 |
| Výška [mm]: | 350 |
| Počet fází: | jednofázové |
| Soulad s PPDS: | ANO |
| Šířka [mm]: | 717 |
| Typ střídače: | hybridní |
| Záruka výrobce: | 5 let |
| Třída krytí [IP]: | IP66 |
| Počet MPP trackerů: | 2 |
| Asymetrická dodávka: | ano |
| Počet DC připojení: | 2 |
| Rozsah MPP napětí [V]: | 50-560 |
| Max. účinnost měniče: | 97.0% |
| Max. DC vstupní proud [A]: | 14.4 |
| Max. DC vstupní výkon [W]: | 7400 |
| Max. AC výstupní výkon [W]: | 3700 |
| Záruka výrobce (funkčnost): | 5 let |
| Max. DC vstupní napětí [V]: | 1000 |
| Jmenovitý AC výstupní výkon [W]: | 3700 |
| Položka byla vyprodána… | |
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat příspěvky. Prosím přihlaste se nebo se registrujte.

Solax je mezinárodní společnost specializující se na výrobu a distribuci solárních produktů, včetně solárních panelů, inverzních měničů a baterií pro ukládání energie. Sídlo společnosti se nachází v Číně, ale má pobočky a zastoupení po celém světě, včetně Evropy, Asie, Austrálie a Ameriky.
Solax se zaměřuje na inovativní technologie a nabízí řešení pro domácí i komerční solární instalace. Společnost také poskytuje celkové řešení pro monitorování a řízení solárního systému v reálném čase pomocí svého softwaru.
Solax se snaží být ekologicky a sociálně odpovědnou společností a poskytovat udržitelná řešení pro snižování uhlíkové stopy a podporovat rozvoj obnovitelných zdrojů energie.
| Výrobní společnost : | SolaX Power Network Technology (Zhejiang) Co., Ltd. |
|---|---|
| Adresa : | Lv 9, Lotus Business Center North Building, 333 Lianhua St, Xihu District, Hangzhou, Zhejiang, 310063, Čína |
| E-mail : | info@solaxpower.com |
| Zástupce výrobce v EU : | BayWa AG |
| Adresa zástupce v EU : | Arabellastr. 4, 81925 Munich +49 89 9222 - 0 |
| E-mail zástupce v EU : | info@baywa.de |
